Energiebesparende magazijnverlichtingsoplossingen en ontwerpleverancier | GEMETSELDE

Expert in magazijnverlichting en energiebesparende oplossingen. Wij bieden hoogefficiënte LED-highbay-verlichting en slimme besturingssystemen om de verlichting te maximaliseren en de operationele kosten voor uw opslag- en industriële ruimtes te verlagen.

+86-769-89950999

Toepassingen

MasonLED levert op maat gemaakte verlichtingsoplossingen voor straten, magazijnen, fabrieken, parkeerplaatsen en koelopslag. Met maatwerk-ODM/OEM-ondersteuning optimaliseren we optica, thermisch beheer en IP-ratings om aan uw projectbehoeften te voldoen – ondersteund door 16+ jaar ervaring en een CNAS-geaccrediteerd laboratorium.

Technische Gids voor LED-magazijnverlichting

Introductie

Magazijnverlichting is de ruggengraat van logistieke en opslagoperaties en heeft directe invloed op operationele efficiëntie, veiligheid van werknemers en energiekosten. In vergelijking met traditionele metaalhalogenide- of hogedruknatriumsystemen levert LED-technologie goed 50–75% energiebesparing, diensttijden van meer dan 50.000 uur, en aanzienlijk verminderde onderhoudsvereisten.

Magazijnomgevingen stellen unieke eisen aan armaturen: hoge plafonds, smalle gangpaden, versperringen in het racken, stofophoping en trillingen veroorzaakt door heftrucks. Een effectief verlichtingsontwerp moet niet alleen rekening houden met verlichtingsniveaus, maar ook uniformiteit, reflectiebeheersing, verticale verlichting en langdurige betrouwbaarheid.

Deze gids dient als een uitgebreide technische referentie voor facility managers, inkoopprofessionals en technische specificaties — en behandelt standaardenkaders, prestatieparameters, productselectie, optisch ontwerp, lay-out en installatie, intelligente controles en kwaliteitsborging.

1. Normen en certificeringskader

1.1 IES-standaarden – De basis van LED-prestatiemeting

IES LM-79 – Goedgekeurde methode voor elektrische en fotometrische metingen van solid-state verlichtingsproducten. Deze norm definieert de testomgeving, procedures en parameters voor het meten van de totale lichtstroom, elektrisch vermogen, lichtefficiëntie, intensiteitsverdeling en chromaticiteitskenmerken van LED-armaturen. LM-79 vereist de Absolute fotometriemethode, die direct de totale lichtopbrengst van de armatur meet in plaats van de relatieve methode die voor conventionele armaturen wordt gebruikt. LM-79 testen zijn verplicht voor DLC, ENERGY STAR en vrijwel alle grote certificeringsprogramma's.

IES LM-80 – Goedgekeurde methode voor het meten van het luminenonderhoud van LED-lichtbronnen. De LED-lichtopbrengst neemt geleidelijk af in plaats van plotseling uit te vallen, waardoor de levensduurvoorspelling cruciaal is. LM-80 vereist het testen van LED-behuizingen, arrays en modules over een minimaal 6.000 uur (10.000 uur aanbevolen) bij meervoudige behuizingstemperaturen (typisch 55°C, 85°C en een derde gespecificeerde temperatuur) om het behoud van lumen en kleur in de tijd te meten.

IES TM-21 – Projecteren van langdurig luminenonderhoud van LED-lichtbronnen. Deze standaard gebruikt LM-80 testgegevens om L70 (tijd tot 70% lumenonderhoud) en L50 levensduurzaamheden te extrapoleren, wat de basis vormt voor garantieclaims en levenscycluskostenberekeningen.

IES LM-84 – Goedgekeurde methode voor het meten van lichtstroom en kleurbehoud van LED-lampen, lichtmotoren en armaturen. LM-84 verhoogt de meting van het niveau van het LED-pakket naar de Complete armatuurniveau, waarbij de prestaties onder daadwerkelijke bedrijfsomstandigheden worden geëvalueerd.

IES RP-7 – Aanbevolen praktijk: Verlichting van industriële faciliteiten. Dit is de definitieve referentie voor magazijn- en industriële verlichtingsontwerp, met nieuwe binnen- en buitenverlichtingssystemen voor nieuwe faciliteiten en het herontwerp van bestaande installaties. De aanbevelingen zijn gebaseerd op kwaliteitsverlichting, waaronder: veilige beweging van voertuigen en mensen, het verhogen van de productiviteit en het comfort van medewerkers, energiebesparing en het minimaliseren van onderhoud.

1.2 DLC (DesignLights Consortium) Vereisten

De DLC onderhoudt de meest invloedrijke Lijst van Gekwalificeerde Producten (QPL) voor hoogpresterende LED-verlichting wereldwijd. DLC-kwalificatie is de de facto standaard voor programma's voor nut-terugbetalingsprogramma's door heel Noord-Amerika.

SSL V5.1 momenteel actief is, met eisen aan spectrale kwaliteit (schittering) en controleerbaarheid. SSL V6.0 werd uitgebracht op 3 november 2025, en aanvragen kunnen worden ingediend onder V6.0 vanaf 5 januari 2026. V6.0 verhoogt de minimale effectiviteitsdrempels gemiddeld van 14%, waarbij sommige producten tot wel 19% verbeteren.

Belangrijke DLC-vereisten voor high-bay producten:

  • Werkzaamheid: DLC Premium vereist doorgaans ≥135–170 lm/W, afhankelijk van de categorie.

  • CCT: Moet voldoen aan ANSI C78.377-2017 voor kleurconsistentie

  • CRI: Minimaal ≥70

  • Levensduur: ≥35.000 uur L70

  • Dimmingsmogelijkheid: De meeste highbay-categorieën moeten dimming (meestal 0–10V) bevatten voor de Premium-aanduiding

  • Beheersbaarheid: Producten moeten "controleklaar" zijn.

UGR (Unified Glare-rating) : Voor de v5.1 Premiumclassificatie gelden UGR-vereisten voor High Bays en Low Bays. UGR-waarden variëren van 10 (geen waargenomen ongemak) tot 31 (ondraaglijk ongemak), met DLC-drempels variërend van 22 tot 28. V6.0 handhaaft de werkzaamheidsgrenzen voor verbeterde schitteringscontrole.

1.3 Veiligheidscertificeringen

Certificering Reikwijdte Belangrijke markten
UL / ETL Elektrische veiligheid, component- en armaturenniveautests Noord-Amerika
CE Gezondheids-, veiligheids- en milieubeschermingsnormen Europese Unie
ENEC Europese Normen Elektrische Certificering (hogere strengheid dan CE) Europa
SAA Elektrische veiligheid voor verlichtingsapparatuur Australië
CCC / CQC China Verplichte Certificering / Kwaliteitscertificering China

2. Belangrijke prestatieparameters

2.1 Lichtkracht (lm/w)

Prestatielaag Effectiviteitsbereik Beschrijving
Instapniveau ≥100 lm/W Basisvereiste
Standaard 130–150 lm/W Gangbare commerciële kwaliteit
Hoogpresterend ≥150 lm/W DLC Premium drempel
Leidende 160–180+ lm/W Premium magazijnverlichting

Conventionele metaalhalogenidesystemen hebben doorgaans moeite om 60–80 lm/W te behouden na de initiële inbranding.

2.2 Gecorreleerde Kleurtemperatuur (CCT)

CCT Kleuruiterlijk Aanbevolen magazijntoepassing
3000K Warm wit Kantoorruimtes, pauzeruimtes
4000K Neutraal wit Algemene opslag, routinematige werkzaamheden
5000K Koel wit Pickzones, hoge rackgebieden, gedetailleerde taken

Magazijnverlichting specificeert doorgaans 4000K–5000K, waarbij het gezichtsvermogen in balans is met het comfort van de werknemer.

2.3 Kleurrenderingsindex (CRI)

CRI-waarde Geschiktheid van de toepassing
CRI ≥ 70 Algemene opslag, logistiek
CRI ≥ 80 Plukken, inpakken, kwaliteitscontrole
CRI ≥ 90 Kleurkritische taken (labelidentificatie, productbeoordeling)

DLC vereist dat CRI wordt geverifieerd en consistent is met de specificaties.

2.4 Vermogensfactor (PF)

  • Minimaal acceptabel: PF ≥ 0,85

  • Goede praktijk: PF ≥ 0,90

  • Hoge kwaliteit: PF ≥ 0,95

Een lage vermogensfactor resulteert in een verminderde capaciteit van het elektriciteitssysteem en kan boetes voor nutsvoorzieningen veroorzaken.

2.5 Ingress Protection (IP) Rating

IP-classificatie Beschermingsniveau Geschikte magazijngebieden
IP20 Geen stof- of waterbescherming Schone, droge kantoorruimtes
IP54 Stofbeschermd, spetterend water Algemene opslag
IP65 Stofdichte, waterstralen Stoffige omgevingen, laadperrons
IP66 Stofdichte, krachtige waterstralen Zware industriële gebieden met afspoeling

Stoffige magazijnomgevingen vereisen meestal Minimum IP65.

2.6 Impactbescherming (IK) Beoordeling

IK-beoordeling Impactenergie Geschikte toepassingen
IK07 2 joule Algemene industrie, laag-risico gebieden
IK08 5 Joule Magazijnen met heftruckverkeer
IK09 10 joule Zware industrie
IK10 20 joule Extreme risicovolle omgevingen

3. Soorten magazijnverlichtingsarmaturen

3.1 Hoogervenlampen

Definitie: Bevestigingen ontworpen voor montagehoogtes boven 6 meter (20 voet) .

Typische toepassingen:

  • Grote distributiecentra

  • Hoograkopslag

  • Productiefabrieken

  • Logistieke sorteercentra

Veelvoorkomende vormfactoren:

  • UFO-stijl (ronde) hoog-bay – Cirkelvormige vormfactor, 100W–500W+, 12.000–70.000+ lumen, ideaal voor open magazijnruimtes

  • Lineaire hoge bay – Rechthoekige vormfactor, geschikt voor verlichting in gangpaden

Wattageselectiegids:

Montagehoogte Aanbevolen wattage Typische lumenoutput
6–8 m 100–150W 15.000–22.000 lm
8–12 m 150–240W 20.000–32.000 lm
>12 m 240–300W+ 32.000–45.000+ lm

3.2 Laag-bay Armaturen

Definitie: Bevestigingen ontworpen voor montagehoogtes onder de 6 meter (20 voet) .

Typische toepassingen:

  • Kleine magazijnen

  • Winkeldisplayruimtes

  • Kantoor- en gangruimtes

  • Parkeergarages

Belangrijk verschil: Laag-bay armaturen gebruiken doorgaans bredere bundelhoeken (90°–120°) voor gelijkmatige verlichting op lagere montagehoogtes; Hoogbayarmaturen gebruiken smallere bundelhoeken (60°–90°) om licht op het werkvlak te concentreren.

3.3 UFO vs. Lineaire High-Bay Selectie

  • UFO-hoogruimte: Beste voor Open magazijnvloeren Vereiste uniforme algemene verlichting

  • Lineaire hoge bay: Beste voor Smalle gangpaden en gebieden met rekken waarbij directionele lichtverdeling gunstig is

4. Verlichtingsvereisten en zonale planning

4.1 IES RP-7 Aanbevolen Verlichtingsniveaus

ANSI/IES RP-7-21 geeft aanbevolen gehandhaafde verlichtingsdoelen voor verschillende magazijnzones:

Magazijnzone Aanbevolen verlichting (fc) Aanbevolen verlichting (lux) Notities
Bulkopslag (zelden geraadpleegd) 5–10 FC 50–100 lux Alleen toegankelijk voor heftrucks
Algemene opslag (actieve opslag) 20–30 FC 200–300 lux Meest voorkomende doelwit
Plukken en inpakken 30–50 FC 300–500 lux Hogere niveaus verminderen pickfouten
Scheepvaart- en ontvangstdokken 30–50 FC 300–500 lux Overgangszone
Kwaliteitscontrole / inspectie 50–100 FC 500–1000 lux CRI 80+ aanbevolen
Gangpaden tussen hoge rekken (9+ meter) 15–30 FC op vloerniveau 150–300 lux Smalle optiek vereist

Voor algemene magazijntaken raadt IES RP-7 aan 300–500 lux. Bij praktische installaties compenseert ontwerpen met de hogere kwaliteit stofophoping en veroudering. OSHA 29 CFR 1926.56 vereist een Minimaal 5 FC.

4.2 Verticale verlichting (rackverlichting)

Verticale verlichting op rackvlakken is even belangrijk als horizontale vloerverlichting. Voor orderpicking zijn effectieve ontwerpdoelen gebaseerd op ANSI/IES RP-7 en veldwaarnemingen:

Rekpositie Aanbevolen verlichting Notities
Bovenste rekken 60–80 FC Dichtst bij de lichtbron, schitteringscontrole kritisch
Middenracks 40–50 FC Optimaal bereik voor barcode-scannen
Onderrekken (vloerniveau) 30–40 FC Voorkomt "grot-effect" en pickfouten

RP-7 legt de nadruk op verticale verlichting op rackvlakken met een uniformiteitsverhouding niet slechter dan 3:1.

4.3 Onderhoudsfactor

In magazijnomgevingen neemt de lichtopbrengst na verloop van tijd af door:

  • Lumenafschrijving van de LED-bron

  • Vuilophoping Over wedstrijden

  • Effecten van de omgevingstemperatuur

IES RP-7 raadt aan om goede onderhoudsschema's op te stellen om lichte afschrijving en vuilophoping aan te pakken. Het ontwerp moet rekening houden met een onderhoudsfactor van 0,7–0,8.

4.4 Berekening van de totale lumen

Totale benodigde lumens = Oppervlakte (m²) × Doelverlichting (lux) × Onderhoudsfactor

Kritische noot: De eenvoudige formule die op veel websites te vinden is — lumens nodig = oppervlakte × voetkaarsen — is Onjuist voor magazijnen. Het gaat ervan uit dat elk lumen dat door het armatuur wordt geproduceerd het werkoppervlak op volle kracht bereikt, wat niet het geval is in magazijnen met hoge plafonds, rekken en betonnen vloeren.

5. Optisch ontwerp en lichtverdeling

5.1 Verdelingstypen en straalhoeken

Distributietype Straalhoek Beste toepassing
Narrow (Spot) 15°–30° Hoge rekken, taakgebonden, hoge rekgangen
Medium 60°–90° Algemene hoge baai, opslag
Wide (Flood) 90°–120° Laagbaai, open gebieden

Gangoptimalisatie: Smalle optiek (60°–90° gangpadverdeling) is nodig om licht tussen rekken naar beneden te duwen zonder het te verspillen aan rektoppen.

5.2 Fotometrische gegevens en IES-bestanden

IES-bestanden (ANSI/IES LM-63-19 formaat) zijn de industriestandaard fotometrische databestanden die de driedimensionale lichtverdeling van een armatur beschrijven. Deze bestanden zijn essentieel voor:

  • Lichtontwerp en simulatie met behulp van DIALux- of AGi32-software

  • Vergelijking van armaturenprestaties tussen fabrikanten

  • Verificatie van naleving van ontwerpspecificaties

  • DLC-inzendingen (UGR-verificatie gebruikt ingediende .ies-bestanden)

Kwaliteitsindicator: Een gerenommeerde fabrikant moet op verzoek IES-bestanden voor alle optische configuraties verstrekken.

5.3 Glanscontrole

Geïntegreerde Glansbeoordeling (UGR) voorspelt de hoeveelheid ongemak veroorzakende schittering die een verlichtingsinstallatie veroorzaakt. Ongemak, schittering, kan leiden tot irritatie, hoofdpijn of oogvermoeidheid.

  • UGR < 22 is over het algemeen acceptabel voor magazijntoepassingen

  • UGR-drempels onder DLC variëren van 22 tot 28 gebaseerd op Primary Use Designation

  • Producten met een beter schitteringsontwerp verminderen hoofdpijn en oogvermoeidheid door de schittering, ondersteunen de uitvoering van taken en bevorderen het comfort van de inzittenden.

5.4 Invloed op montagehoogte op de optiek

  • Hogere montagehoogtes vereisen smallere bundelhoeken om voldoende verlichting op het werkvlak te behouden

  • Gebruik van laag-bay optiek op hoge bayhoogtes resulteert in onvoldoende verlichting en slechte uniformiteit

6. Richtlijnen voor indeling en installatie

6.1 Onderscheid tussen High-Bay en Low-Bay

Plafondhoogte Armaturentype
< 6 m (20 ft) Laagbaai
6–9 m (20–30 ft) High-bay (UFO)
9–15 m (30–50 ft) Hoogvermogen hoogbay

6.2 Afstand en Indeling

Algemene regel: De armatuurafstand moet zijn 1,0–1,5 × montagehoogte.

Montagehoogte Aanbevolen afstanden
6 m 6–9 m
8 m 8–12 m
10 m 10–15 m
12 m 12–18 m

Afstand-tot-hoogte verhouding (SHR) : De meeste LED-highbay-armaturen hebben een ideale SHR van 1.0–1.5.

Toepassingsspecifieke richtlijnen:

  • Gangpadverlichting: Positie-aanpassingen Gecentreerd boven gangpaden, niet overbelast

  • Open gebieden: Gebruik een Rasterpatroon met consistente afstand in beide richtingen

  • Muuroffset: Eerste rij armaturen op ongeveer de helft van de afstand van de muren

6.3 Overwegingen bij de achterbouw – Metaal Halide naar LED

Bestaande MH-wattage Typische LED-vervanging Energiebesparing
250W MH 80–100W LED 60–68%
400W MH 120–150W LED 63–70%
1000W MH 200–300W LED 70–80%

Kritische waarschuwingen:

  • Een 400W metalen halide-armatur verbruikt daadwerkelijk ongeveer 458W (inclusief ballastverlies); een vergelijkbare 150W LED verbruikt alleen Een derde De energie

  • De bestaande afstand komt bijna nooit overeen met de LED-eisen — LED-optiek is fundamenteel anders dan MH

  • Voorzichtigheid in de praktijk: Een voedseldistributiecentrum dat werd aangepast met MH-spacing, resulteerde in donkere gangpaden en overmatige schittering — na aanpassingen (22% minder armaturen, 0,8 m lagere montagehoogte, asymmetrische optiek) bereikten ze 18% hogere gemeten verlichtingsintensiteit met minder wedstrijden

6.4 Milieukwesties

Milieu Belangrijke vereiste Redenering
Koelopslag / vriezer Drivers met lage temperatuurclassificatie, IP65+ LED's presteren goed in kou, maar drivers kunnen falen onder -20°C
Stoffige omgevingen IP5X+, afgesloten behuizing Stofophoping vermindert de lichtopbrengst en veroorzaakt oververhitting
Spoelgebieden IP65+, corrosiebestendige materialen Waterinfiltratie en blootstelling aan chemicaliën
Trillingsgevoelige gebieden IK-classificatie, veilige montage Mechanische vermoeidheid en verbindingsfalen

7. Intelligente besturing en energieoptimalisatie

7.1 Beheerstrategieën en energiebesparing

Besturingstype Functie Typische energiebesparingen
Daglichtoogst Dimmen lampen op basis van het beschikbare natuurlijke licht 20–40%
Bezettingsdetectie Zet lichten aan/uit op basis van aanwezigheid 30–50%
Taakafstemming Past het lichtniveau aan op basis van specifieke taken 15–30%
Geplande dimming Vermindert de output tijdens niet-piekuren 20–35%

In combinatie met intelligente sensoren kan LED-magazijnverlichting dit bereiken tot 84% energiebesparing. DLC V5.1 vereist dat alle genoemde producten een dimmingmogelijkheid hebben.

7.2 Besturingsprotocollen en Interfaces

  • 0–10V dimmen – Industriestandaard, breed compatibel

  • DALI (Digitale Addressable Lighting Interface) – Geavanceerde besturing, individuele adressering

  • Draadloze bediening – Zigbee, Bluetooth Mesh, LoRaWAN – voor retrofit en flexibiliteit

  • PIR passieve infrarooddetectie – Aanwezigheidsdetectie

DALI-sensoren bieden dekking van 2 tot 16 meter plafondhoogtes en passen de verlichtingsniveaus automatisch aan op basis van het beschikbare daglicht.

8. Kwaliteitsborging en testen

8.1 Vereiste testen voor magazijn-LED-armaturen

Testtype Standaard Doel
Fotometrisch testen IES LM-79 Totale flux, werkzaamheid, distributie, CCT, CRI
Lumenonderhoud IES LM-80 + TM-21 Voorspelling van lumenafschrijving op lange termijn
Elektrische veiligheid UL/ETL, CE, ENEC Isolatie, aarding, diëlektrische sterkte
Instapbescherming IEC 60529 IP-beoordelingsverificatie
Impactbescherming IEC 62262 IK-beoordelingsverificatie
Overspanningsbeveiliging ANSI C136.2 Transiënte spanningsimmuniteit

8.2 Belangrijke certificeringen per markt

Markt Vereiste certificeringen Aanbevolen
Noord-Amerika UL / ETL DLC, ENERGY STAR
Europese Unie CE ENEC, ENEC+
Australië SAA —
China CCC CQC, Energiebesparing

8.3 Kwaliteitsindicatoren van de fabrikant

Let bij het evalueren van een fabrikant van LED-verlichting in magazijnen op:

  • Eigen testlaboratorium – CNAS-geaccrediteerd of gelijkwaardig

  • Traceerbaarheid – Testrecords op batchniveau en geserialiseerde productie

  • Garantie – Minimaal 3–5 jaar voor industriële producten

  • Documentatie – IES-bestanden, testrapporten, certificaten op aanvraag beschikbaar

  • DLC QPL-vermelding – Geverifieerde prestaties, niet alleen geclaimde watt-naar-lumen wiskunde

Checklist voor magazijn-LED-verlichtingsprojecten

Aspect Belangrijke Overwegingen
Toepassingen Montagehoogte, taakeisen, omgevingsomstandigheden
Standaarden IES LM-79/LM-80, ANSI/IES RP-7, DLC (als je terugbetaling zoekt)
Werkzaamheid ≥130 lm/W standaard; ≥150 lm/W hoogpresterend
CCT 4000K–5000K algemene opslag; 5000K+ gedetailleerde taken
CRI ≥70 algemeen; ≥80 picking/packing
Vermogensfactor ≥0,90 (≥0,95 bij voorkeur)
IP-classificatie Minimaal IP54; IP65+ voor stoffige omgevingen
IK-beoordeling Op basis van risico; IK08–IK10 voor risicogebieden
Besturing Dimcapaciteit (0–10V/DALI); bezettingsdetectie waar van toepassing
Certificeringen UL/ETL (NA), CE/ENEC (EU), SAA (AU), CCC (CN) indien van toepassing
Documentatie IES-bestanden, LM-80 rapporten, testcertificaten, garantievoorwaarden
Montagehoogte >6m = hoogbaai; <6m = laagbaai
Afstand 1,0–1,5 × montagehoogte (voorlopig)
Uniformiteit ≤3:1 voor taakgebieden volgens RP-7
Energiebesparing LED versus metaalhalogenide: 50–75%

Deze gids is bedoeld als technische referentie voor specificanten, facilitair managers en inkoopprofessionals. Voor projectspecifieke aanbevelingen kunt u contact opnemen met uw LED-verlichtingsfabrikant of een gekwalificeerde lichtontwerper.

 

Onze armaturen ondersteunen meerdere installatieconfiguraties om diverse magazijn-, industriële en commerciële omgevingen te accommoderen:

Installatiemethode Beschrijving Beste toepassing
Hangende / Hangende Mount Bevestigingen hangen aan het plafond via kabels, kettingen of stijve stelen Hoge erve-gebieden (magazijnen, gymzalen, productieverdiepingen) – ideaal voor plafondhoogtes boven de 6 meter
Oppervlakte- / wandmontage Bevestigingen direct op wandoppervlakken gemonteerd Gangen, trappenhuizen, uitgangspaden, verlichting van de omtrek
Vloer / Grondmontering Laagprofielarmaturen geïnstalleerd op of nabij maaiveld Lage plafondruimtes, markeringen van looppaden of specifieke accentverlichting voor de takenruimte
Teruggetrokken Mount Bevestigingen die vlak in plafond- of muurholtes zijn ingebed Laag-plafond gebieden waar de hoofdruimte beperkt is, of waar een schone, minimalistische esthetiek vereist is
Hijs- / Liftbevestiging Inrichtingen zijn uitgerust met gemotoriseerde of handmatige hefsystemen, die tot 20 meter verticale beweging bieden Zeer hoge plafonds (bijv. vliegtuighangars, grote atria) – maken veilig, grondniveau onderhoud mogelijk zonder steigers

Ons engineeringteam kan de optimale montageconfiguratie aanbevelen op basis van uw plafondhoogte, ruimtelijke indeling en onderhoudsvereisten.

Het aanbieden van een diverse selectie optische lenzen maakt nauwkeurige aanpassing van de lichtprestaties mogelijk voor diverse omgevingen en toepassingen. Ons lensportfolio omvat meerdere bundelhoeken, diffusieniveaus en distributiepatronen — zodat elke installatie zijn specifieke verlichtingsdoelstellingen bereikt. Hieronder staan de belangrijkste voordelen van een veelzijdige lenskeuze:

Voordeel Beschrijving Klantwaarde
Applicatiespecifieke aanpassing Verschillende omgevingen — van smalle gangpaden en magazijnen in de hoge bay tot open winkelruimtes — vereisen duidelijke lichtverdelingen. Onze lensopties dekken Type I–V-verdelingen, smalle spot- (15°–30°), middelgrote (60°–90°) en brede flood-bundelhoeken (90°–120°). Pas de verlichting precies aan op projectvereisten — geen one-size-fits-all compromis
Ontwerpflexibiliteit Lenzen met verschillende bundelspreads en diffusieniveaus maken aanpassing aan plafondhoogte, racking-indelingen en taken area-specificaties mogelijk zonder volledige armaturen te vervangen. Pas de lichtopbrengst en dekking aan om te passen bij de ruimtegeometrie — verminder de tijd voor het ontwerpen van iteraties
Prestatieoptimalisatie De juiste lens minimaliseert schittering, verbetert de uniformiteit en maximaliseert het geleverde lumen op het werkvlak — wat direct invloed heeft op het visuele comfort, taaknauwkeurigheid en energie-efficiëntie. Lager energieverbruik, minder armaturen en betere lichtkwaliteit
Toekomstbestendige veelzijdigheid Naarmate het ruimtegebruik evolueert — van opslag tot pluken tot productie — kunnen lenswijzigingen dezelfde armatuurvoetafdruk hergebruiken zonder herbedrading of structurele aanpassingen. Verleng de levensduur van de vaste voorzieningen en pas je aan veranderende operationele behoeften aan met minimale investering

Ons engineeringteam biedt fotometrische simulatie-ondersteuning (IES-bestanden, DIALux-berekeningen) om u te helpen de optimale lens voor uw specifieke toepassing te kiezen — zodat uw lichtontwerp precies het juiste licht levert, precies waar het nodig is.

Ons voordeel

Met een ervaren R&D-team en uitgebreide praktijkervaring heeft MasonLED een duidelijk voordeel in het leveren van op maat gemaakte verlichtingsoplossingen aan een wereldwijde klantenbasis. Onze capaciteiten bestrijken zowel de industriële als commerciële sectoren, evenals algemene en intelligente verlichtingstoepassingen.

We hebben met succes op maat gemaakte LED-verlichtingsprojecten uitgevoerd voor diverse toepassingen, waaronder:

  • Openbaar vervoer & Infrastructuur – Metro- en wegverlichting

  • Retail & Display – Reclameborden en koelkast-/vriezerverlichting

  • Voedsel & Landbouw – Speciale verlichting voor vlees- en groentedisplays

  • Opslag & Logistiek – Hoogbay- en industriële opslagverlichting

Deze projecten zijn ingezet in Australië, Duitsland, Frankrijk, de Verenigde Staten en andere belangrijke markten, waarmee ze ons vermogen tonen om aan uiteenlopende regionale normen en prestatie-eisen te voldoen.

ODM/OEM-mogelijkheden

Onze uitgebreide productie-infrastructuur en technische expertise positioneren ons als een betrouwbare partner voor zowel ODM (Original Design Manufacturing) als OEM (Original Equipment Manufacturing) projecten. Wij blinken uit in:

  • Concept-tot-productie – Van het eerste ontwerp en prototypen tot massaproductie en levering

  • Volledige aanpassing – Optisch, mechanisch, elektrisch en thermisch ontwerp afgestemd op uw specificaties

  • IP-bescherming – Strikte geheimhoudingsovereenkomsten om uw propriëtaire ontwerpen te beschermen

  • Flexibele schaalverdeling – Pilotverkeert naar container-laadorders met consistente kwaliteitsborging

Of u nu een standaard productaanpassing nodig heeft of een volledig nieuw ontwerp, MasonLED biedt de technische diepgang en operationele capaciteit om uw visie op de markt te brengen.

R&D & Innovatie

De R&D-afdeling van het bedrijf heeft jarenlange ervaring in de ontwikkeling van LED-verlichtingsproducten en is bedreven in de operationele processen van diverse ODM/OEM-projecten. Het kan efficiënt voldoen aan de op maat gemaakte klantwensen, waardoor een optimale balans wordt gewaarborgd tussen productprestaties, kosten en levertijd.

ID design

ID-ontwerp

Mechanical engineering

Werktuigbouwkunde

Optical engineering

Optische techniek

Electronic engineering

Elektronicatechniek

Laboratorium

We integreren kwaliteit in elke fase van de productie — van het eerste ontwerp en materiaalinkoop tot productie en uiteindelijke testen. Strenge inspecties tijdens het proces, 72 uur veroudering en fotometrische verificatie in ons door CNAS geaccrediteerde laboratorium zorgen ervoor dat elke arportret consistente prestaties, betrouwbaarheid en veiligheid levert — bestelling na bestelling.

Full-Space Distribution Photometer

Milieubetrouwbaarheidstesten

Integrating Sphere Test System

Integratie van het Sphere Testsysteem

Natural Convection Heating Chamber

Natuurlijke Convectieverwarmingskamer

High-Temperature Aging Room

Hoge Temperatuur Verouderingskamer

Environmental Reliability Testing

Milieubetrouwbaarheidstesten

UV Testing Machine

UV-testmachine

Salt Spray Test Chamber

Zoutspray Testkamer

IP waterproof test

IP-waterdichte test

Productiekracht

Ons productieproces is gebaseerd op strenge kwaliteitscontroles in elke fase – van inspectie van het binnenkomende materiaal (IQC) tot de eindtest. Elke armatur moet 100% luchtdichtheidstesten, 100% hi-pot (diëlektrische sterkte) testen en 100% burn-in verouderingstests doorstaan, zodat er geen defecten zijn in afdichtingsintegriteit, elektrische veiligheid en langetermijnbetrouwbaarheid. Met deze strenge maatregelen garanderen we vlekkeloze prestaties bij elke zending.

production line

Productielijn

100% High Voltage Withstand Test

100% hoogspanningsbestendigheidstest

100% Air Tightness Test

100% luchtdichtheidstest

100% Product Aging

100% productveroudering

Slim magazijnbeheer

Met een magazijncentrum van 5.000 ㎡ als kern behouden we uitzonderlijke materiaalcoördinatie en productieflexibiliteit — waardoor we grootschaalprojecten van gemeentelijke projecten kunnen aanpakken, ons kunnen aanpassen aan dringende klantbehoeften en consistente massaproductie kunnen leveren zonder compromissen.

Warehousing center

Magazijncentrum

Product Shipping

Productverzending

Gerelateerde artikelen

Soorten High Bay LED-lampen

Soorten High Bay LED-lampen High bay LED-lampen zijn er in verschillende ontwerpen om aan verschillende toepassingen te voldoen en specifieke functies te bieden. De drie primaire

Lees meer ->

Hoe kunnen we u helpen?

Neem contact op