Penyelesaian Pencahayaan Gudang Penjimatan Tenaga & Pembekal Reka Bentuk | MASONLED

Pakar dalam reka bentuk pencahayaan gudang dan penyelesaian penjimatan tenaga. Kami menyediakan lampu teluk tinggi LED kecekapan tinggi dan sistem kawalan pintar untuk memaksimumkan pencahayaan dan mengurangkan kos operasi untuk ruang penyimpanan dan perindustrian anda.

+86-769-89950999

PERMOHONAN

MasonLED menyediakan penyelesaian pencahayaan yang disesuaikan untuk jalan, gudang, kilang, tempat letak kereta, dan stor sejuk. Dengan sokongan ODM/OEM tersuai, kami mengoptimumkan optik, pengurusan terma, dan penarafan IP untuk memenuhi keperluan projek anda – disokong oleh 16+ tahun kepakaran dan makmal yang diakreditasi CNAS.

Panduan Teknikal Aplikasi Pencahayaan Gudang LED

Pengenalan

Pencahayaan gudang adalah tulang belakang operasi logistik dan penyimpanan, memberi kesan langsung kepada kecekapan operasi, keselamatan pekerja, dan kos tenaga. Berbanding dengan sistem metal halida tradisional atau natrium tekanan tinggi, teknologi LED memberikan Penjimatan tenaga 50–75%, jangka hayat perkhidmatan melebihi 50,000 jam, dan keperluan penyelenggaraan yang jauh lebih rendah.

Persekitaran gudang mengenakan tuntutan unik ke atas lampu: siling tinggi, lorong sempit, halangan rak, pengumpulan habuk, dan getaran yang disebabkan oleh forklift. Reka bentuk pencahayaan yang berkesan mesti menangani bukan sahaja tahap pencahayaan tetapi juga keseragaman, kawalan silau, pencahayaan menegak, dan kebolehpercayaan jangka panjang.

Panduan ini berfungsi sebagai rujukan teknikal komprehensif untuk pengurus fasiliti, profesional perolehan, dan penentu kejuruteraan — merangkumi rangka kerja piawaian, parameter prestasi, pemilihan produk, reka bentuk optik, susun atur dan pemasangan, kawalan pintar, dan jaminan kualiti.

1. Rangka Kerja Piawaian dan Pensijilan

1.1 Piawaian IES – Asas Pengukuran Prestasi LED

IES LM-79 – kaedah yang diluluskan untuk pengukuran elektrik dan fotometrik produk pencahayaan keadaan pepejal. Standard ini mentakrifkan persekitaran ujian, prosedur, dan parameter untuk mengukur jumlah fluks cahaya, kuasa elektrik, keberkesanan cahaya, pengagihan intensiti, dan ciri kromatisiti lampu LED. LM-79 memerlukan kaedah fotometri mutlak, mengukur secara langsung jumlah keluaran cahaya dari lampu dan bukannya kaedah relatif yang digunakan untuk peralatan konvensional. Ujian LM-79 adalah wajib untuk program pensijilan DLC, ENERGY STAR, dan hampir semua program pensijilan utama.

IES LM-80 – Kaedah yang diluluskan untuk mengukur penyelenggaraan lumen sumber cahaya LED. Output cahaya LED menurun secara beransur-ansur dari masa ke masa dan bukannya gagal secara tiba-tiba, menjadikan ramalan jangka hayat kritikal. LM-80 memerlukan ujian pakej LED, tatasusunan, dan modul melalui minimum 6,000 jam (disyorkan 10,000 jam) di suhu berbilang kes (biasanya 55°C, 85°C, dan suhu ketiga yang ditetapkan) untuk mengukur penyelenggaraan lumen dan warna dari masa ke masa.

IES TM-21 – Penyelenggaraan lumen jangka panjang sumber cahaya LED. Standard ini menggunakan data ujian LM-80 untuk mengekstrapolasi jangka hayat L70 (masa kepada 70% penyelenggaraan lumen) dan L50, menyediakan asas untuk tuntutan jaminan dan pengiraan kos kitar hayat.

IES LM-84 – Kaedah yang diluluskan untuk mengukur fluks cahaya dan penyelenggaraan warna lampu LED, enjin cahaya, dan kelengkapan. LM-84 meningkatkan pengukuran dari tahap pakej LED ke aras lampu lengkap, menilai prestasi di bawah keadaan operasi sebenar.

IES RP-7 – Amalan Disyorkan: Pencahayaan Kemudahan Industri. Ini adalah rujukan muktamad untuk reka bentuk pencahayaan gudang dan industri, merangkumi sistem pencahayaan dalaman dan luar baru untuk kemudahan baru serta reka bentuk semula pemasangan sedia ada. Cadangan adalah berdasarkan amalan pencahayaan berkualiti termasuk: pergerakan kenderaan dan orang yang selamat, meningkatkan produktiviti dan keselesaan pekerja, menjimatkan tenaga, dan meminimumkan penyelenggaraan.

1.2 Keperluan DLC (DesignLights Consortium)

DLC ini mengekalkan Senarai Produk Berkelayakan (QPL) paling berpengaruh untuk pencahayaan LED berprestasi tinggi di seluruh dunia. Kelayakan DLC adalah piawaian de facto untuk program rebat utiliti merentasi Amerika Utara.

SSL V5.1 kini aktif, dengan keperluan untuk kualiti spektrum (silau) dan kebolehkawalan. SSL V6.0 dikeluarkan pada 3 November 2025, dan permohonan boleh dikemukakan di bawah V6.0 bermula 5 Januari 2026. V6.0 meningkatkan ambang keberkesanan minimum dengan purata 14%, dengan beberapa produk meningkat sehingga 19%.

Keperluan utama DLC untuk produk high-bay:

  • Keberkesanan: DLC Premium biasanya memerlukan ≥135–170 lm/W bergantung pada kategori

  • CCT: Mesti mematuhi ANSI C78.377-2017 untuk konsistensi warna

  • CRI: ≥70 minimum

  • Hayat: ≥35,000 jam L70

  • Keupayaan Meredupkan: Kebanyakan kategori high-bay mesti termasuk peredupan (biasanya 0–10V) untuk penamaan Premium

  • Kebolehkawalan: Produk mesti "sedia untuk kawalan"

UGR (Penarafan Silau Bersatu) : Untuk klasifikasi Premium V5.1, keperluan UGR terpakai untuk High Bay dan Low Bay. Nilai UGR berkisar dari 10 (tiada ketidakselesaan yang dirasai) hingga 31 (ketidakselesaan yang tidak tertanggung), dengan ambang DLC antara 22 hingga 28. V6.0 mengekalkan elaun keberkesanan untuk kawalan silau yang dipertingkatkan.

1.3 Pensijilan Keselamatan

Pensijilan Skop Pasaran Utama
UL / ETL Ujian keselamatan elektrik, komponen dan lampu Amerika Utara
CE Standard kesihatan, keselamatan, dan perlindungan alam sekitar Kesatuan Eropah
ENEC Pensijilan Elektrik Norma Eropah (ketelitian lebih tinggi daripada CE) Eropah
SAA Keselamatan elektrik untuk peralatan pencahayaan Australia
CCC / CQC Pensijilan Wajib China / Pensijilan Kualiti China

2. Parameter Prestasi Utama

2.1 Keberkesanan Cahaya (Lm/W)

Tahap Prestasi Julat Keberkesanan Keterangan
Peringkat permulaan ≥100 lm/W Keperluan asas
Standard 130–150 lm/W Gred komersial biasa
Prestasi tinggi ≥150 lm/W Ambang Premium DLC
Memimpin 160–180+ lm/W Pencahayaan gudang premium

Sistem halida logam konvensional biasanya sukar mengekalkan 60–80 lm/W selepas pembakaran awal.

2.2 Suhu Warna Berkorelasi (CCT)

CCT Penampilan Warna Aplikasi Gudang Disyorkan
3000K Putih hangat Kawasan pejabat, bilik rehat
4000K Putih neutral Pergudangan am, operasi rutin
5000K Putih sejuk Zon pemilihan, kawasan rak tinggi, tugasan terperinci

Pencahayaan gudang biasanya menentukan 4000K–5000K, mengimbangi ketajaman penglihatan dengan keselesaan pekerja.

2.3 Indeks Rendering Warna (CRI)

Nilai CRI Kesesuaian Aplikasi
CRI ≥ 70 Pergudangan am, logistik
CRI ≥ 80 Pemilihan, pembungkusan, pemeriksaan kualiti
CRI ≥ 90 Tugas kritikal warna (pengenalpastian label, penilaian produk)

DLC memerlukan CRI disahkan dan konsisten dengan spesifikasi yang dinyatakan.

2.4 Faktor Kuasa (PF)

  • Minimum yang boleh diterima: PF ≥ 0.85

  • Amalan baik: PF ≥ 0.90

  • Berkualiti tinggi: PF ≥ 0.95

Faktor kuasa yang rendah menyebabkan kapasiti sistem elektrik berkurang dan mungkin dikenakan penalti utiliti.

2.5 Penarafan Perlindungan Kemasukan (IP)

Penarafan IP Tahap Perlindungan Kawasan Gudang yang Sesuai
IP20 Tiada perlindungan habuk/air Kawasan pejabat yang bersih dan kering
IP54 Perlindungan habuk, air yang memercik air Pergudangan am
IP65 Pancutan air kalis habuk Persekitaran berdebu, dok pemuatan
IP66 Pancuran air yang kedap habuk dan berkuasa Kawasan industri berat, kawasan pencucian

Persekitaran gudang berdebu biasanya memerlukan IP65 minimum.

2.6 Penarafan Perlindungan Impak (IK)

Penarafan IK Tenaga Impak Aplikasi yang sesuai
IK07 2 Joule Kawasan industri am, berisiko rendah
IK08 5 Joule Gudang dengan trafik forklift
IK09 10 Joule Industri berat
IK10 20 Joule Persekitaran berisiko tinggi yang ekstrem

3. Jenis Lampu Pencahayaan Gudang

3.1 Lampu High-Bay

Definisi: Peralatan yang direka untuk ketinggian pemasangan di atas 6 meter (20 kaki) .

Aplikasi Biasa:

  • Pusat pengedaran besar

  • Pergudangan rak tinggi

  • Kilang pembuatan

  • Pusat penyusunan logistik

Faktor Bentuk Biasa:

  • Gaya UFO (bulat) high-bay – Faktor bentuk bulat, 100W–500W+, 12,000–70,000+ lumen, sesuai untuk ruang gudang terbuka

  • Ruang tinggi linear – Bentuk segi empat tepat, sesuai untuk pencahayaan lorong

Panduan Pemilihan Watt:

Ketinggian Pemasangan Watt Disyorkan Output Lumen Tipikal
6–8 m 100–150W 15,000–22,000 lm
8–12 m 150–240W 20,000–32,000 lm
>12 m 240–300W+ 32,000–45,000+ lm

3.2 Lampu Low-Bay

Definisi: Peralatan yang direka untuk ketinggian pemasangan di bawah 6 meter (20 kaki) .

Aplikasi Biasa:

  • Gudang kecil

  • Kawasan paparan runcit

  • Ruang pejabat dan koridor

  • Garaj tempat letak kereta

Perbezaan Utama: Lampu low-bay biasanya menggunakan sudut pancaran yang lebih lebar (90°–120°) untuk pencahayaan yang sekata pada ketinggian pemasangan yang lebih rendah; Lampu ruang tinggi menggunakan sudut pancaran yang lebih sempit (60°–90°) untuk menumpukan cahaya pada satah kerja.

3.3 Pemilihan UFO vs. Linear High-Bay

  • Teluk tinggi UFO: Terbaik untuk Kawasan lantai gudang terbuka memerlukan pencahayaan umum yang seragam

  • Ruang tinggi linear: Terbaik untuk lorong sempit dan kawasan dengan rak di mana taburan cahaya arah adalah bermanfaat

4. Keperluan Pencahayaan dan Perancangan Zon

4.1 Tahap Pencahayaan Disyorkan IES RP-7

ANSI/IES RP-7-21 menyediakan sasaran pencahayaan yang disyorkan untuk zon gudang yang berbeza:

Zon Gudang Pencahayaan Disyorkan (fc) Pencahayaan Disyorkan (lux) Nota
Storan pukal (jarang diakses) 5–10 FC 50–100 lux Hanya boleh diakses oleh forklift
Pergudangan am (penyimpanan aktif) 20–30 FC 200–300 lux Sasaran paling biasa
Pengambilan dan pembungkusan 30–50 FC 300–500 lux Tahap yang lebih tinggi mengurangkan kesilapan pemilihan
Dok penghantaran dan penerimaan 30–50 FC 300–500 lux Zon peralihan
Kawalan / pemeriksaan kualiti 50–100 FC 500–1000 lux CRI 80+ disyorkan
Lorong antara rak tinggi (30+ kaki) 15–30 FC di aras lantai 150–300 lux Optik sempit diperlukan

Untuk tugas gudang am, IES RP-7 mengesyorkan 300–500 lux. Dalam pemasangan praktikal, mereka bentuk ke arah kelas atasan mengimbangi pengumpulan habuk dan penuaan. OSHA 29 CFR 1926.56 memerlukan minimum 5 FC.

4.2 Pencahayaan Menegak (Pencahayaan Rak)

Pencahayaan menegak pada muka rak sama pentingnya dengan pencahayaan lantai mendatar. Untuk pengambilan pesanan, sasaran reka bentuk berkesan berdasarkan ANSI/IES RP-7 dan pemerhatian lapangan:

Kedudukan Rak Pencahayaan Disyorkan Nota
Rak atas 60–80 FC Paling dekat dengan sumber cahaya, kawalan silau kritikal
Rak tengah 40–50 FC Julat optimum untuk imbasan kod bar
Rak bawah (aras lantai) 30–40 FC Mencegah "kesan gua" dan ralat pemilihan

RP-7 menekankan pencahayaan menegak pada muka rak dengan nisbah keseragaman tidak lebih rendah daripada 3:1.

4.3 Faktor Penyelenggaraan

Dalam persekitaran gudang, keluaran cahaya menurun dari masa ke masa kerana:

  • Susut nilai lumen sumber LED

  • Pengumpulan kotoran pada perlawanan

  • Kesan suhu persekitaran

IES RP-7 mengesyorkan menetapkan jadual penyelenggaraan yang betul untuk menangani susut nilai ringan dan pengumpulan kotoran. Reka bentuk harus mengambil kira faktor penyelenggaraan 0.7–0.8.

4.4 Pengiraan Lumen Keseluruhan

Jumlah Lumen Diperlukan = Luas (m²) × Pencahayaan Sasaran (lux) × Faktor Penyelenggaraan

Nota kritikal: Formula mudah yang terdapat di banyak laman web — lumens diperlukan = luas × lilin kaki — adalah tidak betul untuk gudang. Ia mengandaikan setiap lumen yang dihasilkan oleh peralatan mencapai permukaan kerja pada kekuatan penuh, yang tidak benar di gudang dengan siling, rak, dan lantai konkrit yang tinggi..

5. Reka Bentuk Optik dan Pengagihan Cahaya

5.1 Jenis Taburan dan Sudut Pancaran

Jenis Pengedaran Sudut Rasuk Aplikasi Terbaik
Sempit (Spot) 15°–30° Rak tinggi, khusus tugasan, lorong rak tinggi
Sederhana 60°–90° Ruang tinggi am, gudang
Lebar (Banjir) 90°–120° Kawasan terbuka di teluk rendah

Pengoptimuman lorong: Optik sempit (taburan lorong 60°–90°) diperlukan untuk menolak cahaya ke bawah antara rak tanpa membazirkannya di atas rak.

5.2 Data Fotometrik dan Fail IES

Fail IES (ANSI/IES LM-63-19 format) ialah fail data fotometrik piawai industri yang menerangkan taburan cahaya tiga dimensi pada sesuatu lampu. Fail-fail ini penting untuk:

  • Reka bentuk pencahayaan dan simulasi menggunakan perisian DIALux atau AGi32

  • Membandingkan prestasi lampu antara pengeluar

  • Mengesahkan pematuhan dengan spesifikasi reka bentuk

  • Penyerahan DLC (pengesahan UGR menggunakan fail .ies yang dihantar)

Penunjuk kualiti: Pengeluar yang bereputasi harus menyediakan fail IES untuk semua konfigurasi optik atas permintaan.

5.3 Kawalan silau

Penarafan Silau Bersatu (UGR) meramalkan jumlah silau yang menyebabkan ketidakselesaan yang dihasilkan oleh pemasangan pencahayaan. Silau ketidakselesaan boleh menyebabkan gangguan, sakit kepala, atau ketegangan mata.

  • UGR < 22 secara amnya boleh diterima untuk aplikasi gudang

  • Ambang UGR di bawah DLC adalah dari 22 hingga 28 berdasarkan Penetapan Penggunaan Utama

  • Produk dengan reka bentuk silau yang lebih baik mengurangkan sakit kepala akibat silau dan keletihan mata, menyokong prestasi tugasan, dan menggalakkan keselesaan penghuni

5.4 Kesan Ketinggian Pemasangan pada Optik

  • Ketinggian pemasangan yang lebih tinggi memerlukan sudut rasuk yang lebih sempit untuk mengekalkan pencahayaan yang mencukupi di satah kerja

  • Menggunakan optik low-bay pada ketinggian high-bay mengakibatkan pencahayaan yang tidak mencukupi dan keseragaman yang lemah

6. Garis Panduan Susun Atur dan Pemasangan

6.1 Perbezaan High-Bay vs. Low-Bay

ketinggian siling Jenis Lampu
< 6 m (20 kaki) Low-bay
6–9 m (20–30 kaki) High-bay (UFO)
9–15 m (30–50 kaki) High-bay berkuasa tinggi

6.2 Jarak dan Susun Atur

Peraturan umum: Jarak kelengkapan harus 1.0–1.5 × ketinggian pemasangan.

Ketinggian Pemasangan Jarak Disyorkan
6 m 6–9 m
8 m 8–12 m
10 m 10–15 m
12 m 12–18 m

Nisbah Jarak kepada Ketinggian (SHR) : Kebanyakan lampu LED high-bay mempunyai SHR ideal 1.0–1.5.

Garis panduan khusus aplikasi:

  • Pencahayaan lorong: Kedudukan perlawanan berpusat di atas lorong, bukan berlebihan

  • Kawasan terbuka: Gunakan corak grid dengan jarak yang konsisten dalam kedua-dua arah

  • Offset dinding: Barisan pertama kelengkapan pada jarak kira-kira separuh dari dinding

6.3 Pertimbangan Retrofit – Metal Halide ke LED

Watt MH Sedia Ada Penggantian LED Tipikal Penjimatan Tenaga
250W MH LED 80–100W 60–68%
400W MH LED 120–150W 63–70%
1000W MH LED 200–300W 70–80%

Amaran kritikal:

  • Peralatan metal halida 400W sebenarnya menggunakan kira-kira 458W (termasuk kehilangan balast); LED 150W yang setanding hanya menggunakan satu pertiga tenaga

  • Jarak sedia ada hampir tidak pernah memenuhi keperluan LED — Optik LED berbeza secara asas daripada MH

  • Kewaspadaan dunia sebenar: Pusat pengedaran makanan yang diubah suai dengan jarak MH menghasilkan lorong gelap dan silau berlebihan — selepas pelarasan (22% kurang kelengkapan, ketinggian pemasangan 0.8m lebih rendah, optik asimetri), mereka mencapai 18% lebih tinggi pencahayaan yang diukur dengan perlawanan yang lebih sedikit

6.4 Pertimbangan Alam Sekitar

Alam Sekitar Keperluan Utama Rasional
Penyimpanan sejuk / peti sejuk beku Pemacu berpenarafan suhu rendah, IP65+ LED berfungsi dengan baik dalam keadaan sejuk, tetapi pemacu mungkin gagal di bawah -20°C
Persekitaran berdebu IP5X+, rumah tertutup Pengumpulan habuk mengurangkan keluaran cahaya dan menyebabkan terlalu panas
Kawasan pencucian IP65+, bahan tahan kakisan Kemasukan air dan pendedahan bahan kimia
Kawasan mudah bergetar Penarafan IK, pemasangan yang selamat Keletihan mekanikal dan kegagalan sambungan

7. Kawalan Pintar dan Pengoptimuman Tenaga

7.1 Strategi kawalan dan penjimatan tenaga

Jenis Kawalan Fungsi Penjimatan Tenaga Tipikal
Penuaian waktu siang Meredupkan cahaya berdasarkan cahaya semula jadi yang tersedia 20–40%
Pengesanan penghunian Menghidupkan/mematikan lampu berdasarkan kehadiran 30–50%
Penalaan tugasan Melaraskan tahap cahaya berdasarkan tugas tertentu 15–30%
Peredupan berjadual Mengurangkan output semasa waktu bukan puncak 20–35%

Digabungkan dengan sensor pintar, pencahayaan gudang LED boleh mencapai Penjimatan tenaga sehingga 84%. DLC V5.1 memerlukan semua produk yang disenaraikan termasuk keupayaan peredupan.

7.2 Protokol Kawalan dan Antara Muka

  • Peredupan 0–10V – Standard industri, serasi secara meluas

  • DALI (Antara Muka Pencahayaan Boleh Dialamatkan Digital) – Kawalan lanjutan, pengalamatan individu

  • Kawalan tanpa wayar – Zigbee, Bluetooth Mesh, LoRaWAN – untuk pemasangan semula dan fleksibiliti

  • Pengesanan inframerah pasif PIR – Pengesanan kehadiran

Sensor DALI boleh memberikan liputan dari ketinggian siling 2m hingga 16m, secara automatik melaraskan tahap pencahayaan berdasarkan cahaya siang yang tersedia.

8. Jaminan Kualiti dan Ujian

8.1 Ujian Diperlukan untuk Lampu LED Gudang

Jenis Ujian Standard Tujuan
Ujian fotometrik IES LM-79 Jumlah fluks, keberkesanan, taburan, CCT, CRI
Penyelenggaraan lumen IES LM-80 + TM-21 Ramalan susut nilai lumen jangka panjang
Keselamatan elektrik UL/ETL, CE, ENEC Penebat, pembumian, kekuatan dielektrik
Perlindungan kemasukan IEC 60529 Pengesahan penarafan IP
Perlindungan impak IEC 62262 Pengesahan penarafan IK
Perlindungan lonjakan ANSI C136.2 Imuniti voltan sementara

8.2 Pensijilan Utama mengikut Pasaran

Pasaran Pensijilan yang diperlukan Disyorkan
Amerika Utara UL / ETL DLC, ENERGY STAR
Kesatuan Eropah CE ENEC, ENEC+
Australia SAA —
China CCC CQC, Penjimatan Tenaga

8.3 Penunjuk Kualiti Pengilang

Apabila menilai pengeluar pencahayaan LED gudang, cari:

  • Makmal ujian dalaman – Diakreditasi CNAS atau setaraf

  • Kebolehkesanan – Rekod ujian peringkat kelompok dan pengeluaran bersiri

  • Waranti – Minimum 3–5 tahun untuk produk industri

  • Dokumentasi – Fail IES, laporan ujian, sijil tersedia atas permintaan

  • Senarai DLC QPL – Prestasi yang disahkan, bukan sekadar matematik watt-ke-lumen yang didakwa

Senarai Semak Projek Pencahayaan LED Gudang

Aspek Pertimbangan Utama
PERMOHONAN Ketinggian pemasangan, keperluan tugasan, keadaan persekitaran
Piawaian IES LM-79/LM-80, ANSI/IES RP-7, DLC (jika mencari rebat)
Keberkesanan ≥130 lm/W standard; ≥150 lm/W berprestasi tinggi
CCT 4000K–5000K pergudangan am; 5000K+ tugasan terperinci
CRI ≥70 umum; ≥80 pemilihan/pembungkusan
faktor kuasa ≥0.90 (≥0.95 pilihan)
Penarafan IP IP54 minimum; IP65+ untuk persekitaran berdebu
Penarafan IK Berdasarkan risiko; IK08–IK10 untuk kawasan berisiko tinggi
Kawalan Keupayaan peredupan (0–10V/DALI); pengesanan penghunian jika berkenaan
Pensijilan UL/ETL (NA), CE/ENEC (EU), SAA (AU), CCC (CN) jika berkenaan
Dokumentasi Fail IES, laporan LM-80, sijil ujian, terma jaminan
Ketinggian Pemasangan >6m = ruang tinggi; <6m = ruang rendah
Jarak 1.0–1.5 × ketinggian pemasangan (awal)
Keseragaman ≤3:1 untuk kawasan tugas mengikut RP-7
Penjimatan Tenaga LED vs. halida logam: 50–75%

Panduan ini bertujuan sebagai rujukan teknikal untuk penentu spesifikasi, pengurus fasiliti, dan profesional perolehan. Untuk cadangan khusus projek, berunding dengan pengeluar pencahayaan LED anda atau pereka pencahayaan yang bertauliah.

 

Lampu kami menyokong pelbagai konfigurasi pemasangan untuk menampung pelbagai persekitaran gudang, industri, dan komersial:

Kaedah Pemasangan Keterangan Aplikasi Terbaik
Gantung / Pemasangan Loket Kelengkapan yang digantung dari siling melalui kabel, rantai, atau batang kaku Kawasan ruang tinggi (gudang, gimnasium, lantai pembuatan) – sesuai untuk ketinggian siling melebihi 6m
Pemasangan Permukaan / Dinding Kelengkapan dipasang terus pada permukaan dinding Koridor, tangga, laluan keluar, pencahayaan perimeter
Pemasangan Lantai / Tanah Lampu profil rendah dipasang di atau berhampiran paras tanah Ruang siling rendah, penandaan laluan pejalan kaki, atau pencahayaan aksen kawasan tugas khusus
Tunggangan Tertanam Peralatan yang tertanam rata ke dalam rongga siling atau dinding Kawasan siling rendah di mana ruang kepala terhad, atau di mana estetika bersih dan minimalis diperlukan
Pemasangan Hoist / Angkat Peralatan yang dilengkapi dengan sistem angkat bermotor atau manual, menawarkan perjalanan menegak sehingga 20 meter Siling yang sangat tinggi (contohnya, hangar pesawat, atrium besar) – membolehkan penyelenggaraan selamat di aras tanah tanpa perancah

Pasukan kejuruteraan kami boleh mengesyorkan konfigurasi pemasangan yang optimum berdasarkan ketinggian siling, susun atur ruang, dan keperluan akses penyelenggaraan anda.

Menawarkan pilihan lensa optik yang pelbagai membolehkan penyesuaian prestasi pencahayaan yang tepat untuk persekitaran dan aplikasi yang pelbagai. Portfolio lensa kami merangkumi pelbagai sudut pancaran, tahap difusi, dan corak taburan — memastikan setiap pemasangan mencapai objektif pencahayaan khususnya. Berikut adalah kelebihan utama pilihan lensa serba boleh:

Manfaat Keterangan Nilai Pelanggan
Penyesuaian Khusus Aplikasi Persekitaran yang berbeza — daripada lorong sempit dan gudang bertingkat tinggi hingga ruang runcit terbuka — memerlukan pengagihan cahaya yang jelas. Pilihan lensa kami merangkumi taburan Jenis I–V, sudut pancaran titik sempit (15°–30°), sederhana (60°–90°), dan lebar banjir (90°–120°). Sesuaikan pencahayaan mengikut keperluan projek yang tepat — bukan kompromi satu saiz untuk semua
Fleksibiliti Reka Bentuk Lensa dengan penyebaran pancaran dan tahap difusi yang berbeza membolehkan penyesuaian kepada ketinggian siling, susun atur rak, dan spesifikasi kawasan tugas tanpa menggantikan lampu sepenuhnya. Laraskan output cahaya dan liputan mengikut geometri ruang — kurangkan masa iterasi reka bentuk
Pengoptimuman Prestasi Lensa yang betul meminimumkan silauan, meningkatkan keseragaman, dan memaksimumkan lumen yang dihantar ke pesawat kerja — secara langsung memberi kesan kepada keselesaan visual, ketepatan tugas, dan kecekapan tenaga. Penggunaan tenaga yang lebih rendah, kurang kelengkapan, dan kualiti pencahayaan yang lebih baik
Serbaguna Masa Depan Apabila penggunaan ruang berkembang — dari penyimpanan ke pengambilan hingga pembuatan — perubahan lensa boleh menggunakan semula jejak kelengkapan yang sama tanpa pendawaian semula atau pengubahsuaian struktur. Lanjutkan kitar hayat peralatan dan sesuaikan diri dengan keperluan operasi yang berubah dengan pelaburan minimum

Pasukan kejuruteraan kami menyediakan sokongan simulasi fotometrik (fail IES, pengiraan DIALux) untuk membantu anda memilih lensa optimum untuk aplikasi khusus anda — memastikan reka bentuk pencahayaan anda memberikan cahaya yang tepat, tepat di tempat yang diperlukan.

Kelebihan Kami

Dengan pasukan R&D yang berpengalaman dan pengalaman aplikasi dunia sebenar yang luas, MasonLED mempunyai kelebihan dalam menyampaikan penyelesaian pencahayaan yang disesuaikan kepada pelanggan global. Keupayaan kami merangkumi sektor industri dan komersial, serta aplikasi pencahayaan umum dan pintar.

Kami telah berjaya melaksanakan projek pencahayaan LED yang disesuaikan untuk pelbagai aplikasi, termasuk:

  • Transit & Infrastruktur – Pencahayaan metro dan jalan raya

  • Runcit & Paparan – Papan tanda iklan dan pencahayaan peti sejuk/peti sejuk beku

  • Makanan & Pertanian – Pencahayaan khas untuk paparan daging dan hasil tani

  • Pergudangan & Logistik – Pencahayaan ruang tinggi dan penyimpanan industri

Projek-projek ini telah dilaksanakan di seluruh Australia, Jerman, Perancis, Amerika Syarikat, dan pasaran utama lain, menunjukkan keupayaan kami untuk memenuhi pelbagai piawaian serantau dan keperluan prestasi.

Keupayaan ODM/OEM

Infrastruktur pembuatan dan kepakaran kejuruteraan kami yang menyeluruh meletakkan kami sebagai rakan kongsi yang boleh dipercayai untuk projek ODM (Original Design Manufacturing) dan OEM (Original Equipment Manufacturing). Kami cemerlang dalam:

  • Konsep-ke-pengeluaran – Dari reka bentuk awal dan prototaip hingga pengeluaran dan penghantaran besar-besaran

  • Penyesuaian penuh – Reka bentuk optik, mekanikal, elektrik, dan terma yang disesuaikan mengikut spesifikasi anda

  • Perlindungan IP – Perjanjian kerahsiaan yang ketat untuk melindungi reka bentuk proprietari anda

  • Penskalaan fleksibel – Ujian perintis ke pesanan muatan kontena dengan jaminan kualiti yang konsisten

Sama ada anda memerlukan pengubahsuaian produk standard atau reka bentuk yang benar-benar baru, MasonLED menyediakan kedalaman teknikal dan kapasiti operasi untuk membawa visi anda ke pasaran.

R&D & Inovasi

Jabatan R&D syarikat mempunyai pengalaman bertahun-tahun dalam pembangunan produk pencahayaan LED dan mahir dalam proses operasi pelbagai projek ODM/OEM. Ia boleh memenuhi keperluan pelanggan yang disesuaikan dengan cekap, memastikan keseimbangan optimum antara prestasi produk, kos, dan masa penghantaran.

ID design

Reka bentuk ID

Mechanical engineering

Kejuruteraan mekanikal

Optical engineering

Kejuruteraan Optik

Electronic engineering

Kejuruteraan elektronik

Makmal

Kami menyematkan kualiti di setiap peringkat pengeluaran — dari reka bentuk awal dan sumber bahan hingga pembuatan dan ujian akhir. Pemeriksaan semasa proses yang ketat, penuaan 72 jam, dan pengesahan fotometrik di makmal kami yang diakreditasi CNAS memastikan setiap lampu memberikan prestasi, kebolehpercayaan, dan keselamatan yang konsisten — pesanan demi pesanan.

Full-Space Distribution Photometer

Ujian Kebolehpercayaan Alam Sekitar

Integrating Sphere Test System

Sistem Ujian Sfera Integrasi

Natural Convection Heating Chamber

Ruang pemanasan konveksi semula jadi

High-Temperature Aging Room

Bilik Penuaan Suhu Tinggi

Environmental Reliability Testing

Ujian Kebolehpercayaan Alam Sekitar

UV Testing Machine

Mesin Ujian UV

Salt Spray Test Chamber

Ruang Ujian Semburan Garam

IP waterproof test

Ujian kalis air IP

Kekuatan Pembuatan

Proses pengeluaran kami dibina atas kawalan kualiti yang ketat di setiap peringkat – dari pemeriksaan bahan masuk (IQC) hingga ujian akhir. Setiap lampu mesti lulus ujian ketahanan udara 100%, ujian hi-pot (kekuatan dielektrik) 100%, dan ujian penuaan terbakar 100%, memastikan tiada kecacatan dalam integriti pengedap, keselamatan elektrik, dan kebolehpercayaan jangka panjang. Dengan langkah-langkah ketat ini, kami menjamin prestasi yang sempurna dalam setiap penghantaran.

production line

barisan pembuatan

100% High Voltage Withstand Test

Ujian Tahan Voltan Tinggi 100%

100% Air Tightness Test

Ujian Ketahanan Udara 100%

100% Product Aging

Penuaan Produk 100%

Pengurusan gudang pintar

Dengan pusat pergudangan 5,000㎡ sebagai teras kami, kami mengekalkan koordinasi bahan dan fleksibiliti pengeluaran yang luar biasa — memberi kuasa kepada kami untuk menangani projek perbandaran berskala besar, menyesuaikan diri dengan permintaan pelanggan yang mendesak, dan menghasilkan pengeluaran besar-besaran yang konsisten tanpa kompromi.

Warehousing center

Pusat pergudangan

Product Shipping

Penghantaran Produk

Artikel yang berkaitan

Bagaimanakah kami boleh membantu anda?

Hubungi kami